Klik voor meer informatie over de betreffende categorie |
Afspraken en Nieuwe Regels (2) |
Arbitragebeleid (1) |
Beleidsplan (1) |
Buurtsportcoach (1) |
Clubartikelen (1) |
Clubhuis en Veld (2) |
Contributie (1) |
Fysiotherapie (1) |
Gedragsregels (2) |
Handleidingen (1) |
Incasso (1) |
Infodesk (1) |
Lidmaatschap (1) |
Sponsoring (1) |
Veelgestelde vragen (1) |
Veiligheid en Gezondheid (2) |
Mist u informatie hier? Mail ons op [email protected] |
Clubhuis en Veld |
Onderhoud kunstgrasveld |
Houd het kunstgras altijd zo schoon mogelijk. Spelers veroorzaken veel van de vervuiling van het kunstgrasveld. Daarom de volgende tips:
Dagelijks onderhoud Minimaal 1 maal per twee weken is het minste. Wanneer er zich veel vervuiling op het veld bevindt c.q. het veld wordt heel intensief gebruikt zal het schoonmaken vaker moeten plaatsvinden. Het dagelijkse onderhoud is voornamelijk gericht op het schoonhouden van het veld en omvat het verwijderen van zwerfvuil, kauwgom, biologisch vuil en overige verontreinigingen. Verwijderen zwerfafval, kauwgom en verontreinigingen Zwerfafval om en op het veld dient elke week verwijderd te worden. Ingetrapte kauwgomresten kunnen het beste verwijderd worden met "gumremover”. Opgemerkt moet worden dat de meeste kauwgomsoorten niet hechten aan de kunstgrasmat. Gebruik voor het verwijderen van verontreinigingen nooit oplosmiddelen, zoals tri, aceton of alcohol bevattende middelen. Door de geringe hechtkracht van vuil aan de kunstgrasvezel is schoonmaken met water meestal voldoende. Verwijderen bladeren, takken, naalden en zaden Op verschillende tijden van het jaar vallen bladeren, naalden, zaden en takken van de bomen. Wanneer deze niet verwijderd worden zullen deze zich in het kunstgras gaan werken. Dit kan invloed hebben op de waterdoorlatendheid van de mat, omdat mos en algen zich gaan vormen. Hoe vaak, wanneer en waar ze verwijderd moeten worden is mede afhankelijk van weersomstandigheden en locale omstandigheden. Het uitvoeren hiervan varieert van eenmaal per twee weken tot meerdere keren per week. Met name in de het najaar zal het vaak moeten plaatsvinden. Voor het verwijderen van bladeren en takken kan een mechanisch aangestuurde roterende borstel (bladveger) met opvangbak worden gebruikt. Deze borstel verwijdert tevens klein (zwerf)vuil. Het verwijderen door middel van een blaas machine zal het beste resultaat geven: blaas de bladeren etc. naar 1 kant van het veld (met de wind mee) waar ze gelijk opgeraapt moeten worden en verwijderd. Ook een borstel/zuig machine kan ditzelfde doen. Voor randen of moeilijk bereikbare plaatsen dient alsnog een bladveger gebruikt te worden. Het verwijderen van bladeren en takken dient zoveel mogelijk onder droge weersomstandigheden uitgevoerd te worden. |
Veld bespelen bij vorst en sneeuw |
Bespeling van kunstgrasvelden bij vorst en sneeuw Het bespelen van (semi)-zandkunstgrasvelden tijdens een vorstperiode geeft voor het veld -tenzij sprake is van extreme vorst, > - 10C.,- geen problemen. Voor de beoordeling van een (semi)-zandkunstgras speeloppervlak voor hockeybespeling tijdens vorst zijn de navolgende criteria van belang :
Indien sprake is van één of meerdere van de genoemde omstandigheden kan een (semi) zandkunstgrasveld worden afgekeurd, wegens (blessure)gevaar voor de spelers. Praktische tip
|